KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13761025
nr 1376 1025
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Självporträtt i päls. Signerad. Olja på pannå, 96x64 cm, yttermått inklusive ram: 118x84 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:40:20
31/1 20:18:57
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth